winrar

Archiwizacja danych to proces, którego głównym celem jest przeniesienie danych w inne miejsce w pamięci masowej. Jest to jedna z najpopularniejszych metod nie tylko zabezpieczania danych, ale także zwalniania miejsca na dysku. W wielu przypadkach proces ten okazuje się niezbędny. Dlatego też warto zdecydować się na odpowiednio przystosowany do tego program. Jednym z nich jest ceniony WinRAR

WINRAR DOWNLOAD – CO TO? 

Nazwa WinRAR pochodzi z języka angielskiego. Jest dokładnie skrótem od słów Windows Roshal Archive. Zalicza się go do programów typu shareware do archiwizacji i minimalizacji danych. Skupia się głównie na tworzeniu danych o rozszerzeniu RAR. Co więcej obsługuje również pliki o innym rozszerzeniu takie jak ZIP, JAR, CAB czy AJR. Jedna z najnowszych wersji 4.0 wymaga przynajmniej systemu Windows 2000. Pierwsza wersja programu powstała już 1993 roku, a wraz z biegiem lat jest skutecznie poddawana ulepszeniom. Pierwsza wersja 3.50 umożliwiała integrację z menu kontekstowym obsługiwała architekturę 64-bitową, obecnie są to 32 bity. Ponad to producenci oferują czterdziestodniowy okres próbny, po którym pojawia się komunikat o konieczności zakupu licencji. Umożliwia ona między innymi korzystanie z niego w celach komercyjnych. Pobierz WinRAR i sam przekonaj się o skuteczności tego archiwizatora. 

WINRAR DO POBRANIA – ZALETY 

Niewątpliwie WinRAR stanowi potężny program do zarządzania danymi. Swoją skuteczność zawdzięcza licznym zaletom, które posiada. Do jego najważniejszych zalet warto zaliczyć tworzenie graficznego środowiska pracy, kompresję plików zarówno ogólnych jak i multimedialnych. Oprócz tego obsługuje technikę upuść i przeciągnij oraz umożliwia naprawę uszkodzonych archiwów. Obsługuje nazwy wieloznakowe, a także może zaprogramować archiwa samorozpakowujące. Jednak jedną z najważniejszych właściwości jest możliwość tworzenia archiwów, które są chronione hasłem, dzięki czemu w sprawny sposób można zabezpieczyć poufne dane. 

WinRAR jest jednym z najpopularniejszych programów do archiwizacji danych. Posiada wiele zalet, które znacznie przyspieszają i ułatwiają zarządzanie danymi. Ściągnij WinRAR i sam przekonaj się o jego możliwościach!