UTorrent (https://programy.net.pl/program,utorrent.html) to świetne narzędzie, dzięki któremu można uzyskać dostęp do milionów torrentów udostępnianych przez użytkowników z całego świata. Co więcej, program pozwala też na skanowanie torrentów i blokowanie ewentualnych wirusów, które potencjalnie użytkownik mógłby pobrać przez przypadek i zainfekować swój komputer. Dzięki aplikacji UTorrent można tego z powodzeniem uniknąć przy okazji pobierając właściwy torrent. 


Brak reklam

Program nie pokazuje reklam, dzięki czemu nic nie rozprasza użytkownika oraz nie zabiera czasu, który przy wyświetlaniu reklam byłby spożytkowany na ich ciągłe zamykanie lub też oglądanie do końca. Co więcej, brak reklam pozwala na oszczędność ilości przesyłanych danych, dzięki czemu wszystkie operacje są szybsze. 

Dostęp do pomocy

Program oferuje także wsparcie w przypadku, gdy jego funkcje nie są dobrze zrozumiane przez użytkownika. Dzięki pomocy działanie programu staje się proste, użytkownik ma możliwość zapoznania się z każdą funkcją oprogramowania, co z kolei pozwala na wykorzystanie go w stu procentach.

UTorrent – prosty i minimalistyczny

Aplikację charakteryzuje bardzo czytelny interfejs. Po zapoznaniu się z fukcjami programu, okazuje się, że wszystkie funcje są ułożone bardzo poręcznie – „pod ręką” są te używane najczęściej, natomiast bardziej ukryte są opcje stosowane rzadziej, jednakże nadal potrzebne w niektórych przypadkach. Zaletą programu UTorrent jest możliwość ustawiania prędkości pobierania oraz wysyłania danych, a także szyfrowania połączenia internetowego podczas pobierania.