Czysta woda bez chloru, fluoru i innych związków, które nam mogą szkodzić, znajduje się w studni. Wodę czerpią pompy hydrauliczne, dzięki którym nie trzeba już ciągnąć wody wiadrem umocowanym do sznura lub łańcucha. Są studnie o dużych średnicach typu drenowego i głębinowe o bardzo małej średnicy.

Pompy hydrauliczne czyli jakie?

Pompa ma za zadanie ssać, czyli nabierać wodę i przekazywać ją do hydroforu, który wytwarza podciśnienie. Bez niego woda nie mogłaby płynąć po odkręceniu kurka przy kranie. Spośród dostępnych na rynku mamy pompy hydrauliczne(https://komatsu-czesci.pl) dla przemysłu, rolnictwa, gospodarstw domowych oraz firm usługowych.

Pompy te służą do poboru czystej wody (do picia i przetwórstwa, budownictwa itp.) lub brudnej (np. z zatopionych piwnic) bądź zanieczyszczonej (z szamba). W zależności od ich przeznaczenia będą różnić się budową oraz wielkością i ceną.

Gdzie ustawić pompy hydrauliczne?

Jeśli mamy studnię tradycyjną, z wodą wypływającą już po wkopaniu się w ziemię 4 metry, wówczas wystarczą pompy hydrauliczne stojące obok studni. Będą zasysać wodę, a hydrofor przetransportuje ją do kranów poprzez rury. Można też podlać z powodzeniem ogródek przydomowy.

Przy dużym zapotrzebowaniu na wodę, potrzebna jest studnia głębinowa. Jej odwiert może sięgać nawet 20 m w głąb ziemi. Do tego typu studni są specjalne pompy hydrauliczne(https://hydromotor.pl) zatapiane bezpośrednio w wodzie. Są one precyzyjnie wykonane ze stali kwaśnej, czyli takiej, która nie rdzewieje i nie wchodzi w żadną reakcję z wodą. Porządna izolacja przewodów elektrycznych to konieczność.