pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne znajdują się w bardzo dużej liczbie różnych maszyn i urządzeń. Są głównym napędem takich pojazdów jak koparki czy spychacze, pełnią także ważną rolę w ciągnikach rolniczych i pojazdach ciężarowych. Znajdziemy je także w autach osobowych, gdzie służą przede wszystkim do napędzania wspomagania kierownicy. Niestety pompy nie są wieczne i mogą ulec uszkodzeniom po jakimś czasie. Na szczęście naprawa pomp hydraulicznych jest możliwa i wcale nie musimy wymieniać ich na zupełnie nowe, co oznaczałoby znaczne koszty.

Regeneracja pomp hydraulicznych – dlaczego ma sens?

Wymiana pompy na nowy egzemplarz oznacza bardzo duże koszty. Nawet jeżeli mówimy o niewielkiej pompie do stosowania w aucie osobowym, dzięki której funkcjonuje wspomaganie kierownicy, to możemy mówić o wydatku w okolicach pół tysiąca złotych. Stąd naprawa pompy hydraulicznej jest po prostu o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu otrzymujemy gwarancję na wykonaną pracę i możemy cieszyć się swobodnym jej użytkowaniem, zupełnie tak jakbyśmy kupili zupełnie nowe urządzenie. Warto zdecydować się na tą opcję zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy wydawać bardzo dużej ilości pieniędzy, a jednocześnie mieć pewność że naprawiona pompa będzie działać prawidłowo.

Regeneracja pompy hydraulicznej, a pompy używane

Niektórzy decydują się na wymianę uszkodzonej pompy na używany egzemplarz, licząc że dzięki temu w tani sposób pozbędą się problemu. To jest jednak wielka loteria, ponieważ takie urządzenie może wkrótce również ulec awarii lub też nie działać właściwie od samego początku. Nie da się ukryć, że nawet jeżeli otrzymamy gwarancję na używaną część, to zazwyczaj nie będzie ona dłuższa niż kilka miesięcy lub tygodni. Oznacza to, że w razie uszkodzenia nie będziemy mogli ubiegać się o bezpłatną wymianę. Regeneracja pomp hydraulicznych ma tą przewagę, że wiemy co montujemy do swojego pojazdu bądź innej maszyny. Nie ryzykujemy tym, że niedługo urządzenie ulegnie uszkodzeniu i trzeba będzie znów płacić za kolejną wymianę.